Ogłoszenia duszpasterskie


Msze Święte niedzielne: 8.00, 9.30 (Ożańsk), 11.00 i 17.00
w dzień powszedni: 18.00 (zima: 17.00)


3 grudnia 2023 roku – 1 Niedziela Adwentu

  1. Dziś w pierwszą niedzielę adwentu zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy czas, który przygotowuje nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia oraz na spotkanie z Panem w dniu powtórnego przyjścia. Nowy rok liturgiczny przeżywamy pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". Zapraszamy do licznego udziału w roratach, które odprawiać będziemy w tygodniu w Ożańsku o 6.30, w kościele parafialnym o 17.00. Tym razem naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu, z którym duchowo będziemy budować szopkę betlejemską. Jak co roku, zostały przygotowane materiały dla dzieci. Na roraty dzieci przynoszą lampiony i Mszę Świętą rozpoczynamy procesją z lampionami do ołtarza. W związku z roratami nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą. Dziś o 17.00 ostatnia Msza Święta. Za tydzień Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie - po każdej Mszy zbiórka do puszki na ten cel.
  2. W poniedziałek po Mszy Świętej w kościele parafialnym spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej (kl. VII i VIII); w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z racji 6 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy ministrantów, schole, młodzież RAM-u i chętne dzieci w Ożańsku o godz. 17.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00. Św. Mikołaj na paczki dla dzieci będzie oczekiwał w obydwu kościołach w środę od godz. 16.00; w tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca - po Mszy Św. na plebanii spotkanie członków Akcji Katolickiej; w piątek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: Msze Święte: w Ożańsku o 16.00, w kościele parafialnym o 10.00 i 17.00. Na Mszy wieczornej w kościele parafialnym poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Społeczność Filialnej Szkoły Podstawowej w Ożańsku zaprasza na kiermasz świąteczny ciast i stroików, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 grudnia w budynku szkoły od 10.30 do 12.00.
  4. Spotkanie Ram-u w piątek po Mszy, scholi w sobotę o 11.00.
  5. Z tyłu na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela" oraz „Gość Niedzielny". Dostępne są kalendarze parafialne na 2024 rok w cenie 8 zł. Organista i kościelny rozprowadzają opłatki: Pan Damian w sobotę 9 grudnia o 8.30 odwiedzi mieszkańców Ożańska; pan Franciszek w poniedziałek 4 grudnia i we wtorek 5 grudnia Wierzbną po stronie szkoły. Zachęcamy do nabycia opłatków w parafii, gdyż jest to wyraz naszej wdzięczności za ich całoroczną posługę w kościele.
  6. Dziękujemy za pełniony dyżur w kościele w Ożańsku. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy grupę IV. 
  7. Dziękujemy dyżurnym za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii, w sobotę po Mszy Świętej do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy mieszkańców numerów od 71 do 80. Nie kupujemy kwiatów. Dziękujemy za ofiarę od 112 rodzin po 60 zł na fundusz cmentarny. Rodzice Kacpra Sidor z Pełkiń dziękuję za ofiarę złożoną do puszki w wysokości 5 121 zł. Od dziś są do nabycia świece Caritas, przez co wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech tej świecy nie zabraknie na żadnym wigilijnym stole. Minimalna cena świecy 10 zł. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii przez dwa tygodnie będą wystawione kosze na trwałą żywność. Prosimy o solidarność z bliźnimi w naszej parafii. Paczki zostaną przygotowane w poniedziałek (18 grudnia) i rozwiezione do naszych rodzin (sklepy: Wierzbna: Lubera, Ożańsk: Motyka). Bóg zapłać!
  8. Słowo życia: „Czuwajcie" (Mk 13,37).
znalezionych: 575
« nowsze -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - wcześniejsze »

© 2023 Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej * Odwiedzin: 11197